Please enter subscribe form shortcode

Dental İmplant

Dental implantlar; diş eksiklikliği bulunan hastaya konfor, estetik görünüm, çenede kemik erimesini engelleme, uzun ömürlü olma ve daha iyi çiğneyebilme fonksiyonlarına olanak sağlamak amacıyla çene kemiği içerisine yerleştirilen titanyumdan üretilen vida şeklinde yapay diş kökleridir.

Mükemmel doku uyumu ve kuvvetlere karşı dirençli bir materyal olan “Titanyum” tıbbın birçok alanında olduğu gibi implant malzemesi olarak da güvenle kullanılan bir metaldir.

Tek diş eksikliğinde yapılacak implant uygulaması ile diş eksikliği olan bölgeye kök şeklinde bir implant yerleştirilerek yandaki komşu dişlere hiç dokunulmadan sabit bir kuron restorasyon ile eksiklik ortadan kaldırılabilir. Birden fazla veya tüm dişlerini kaybetmiş hastalar, geleneksel yöntemlerle takıp-çıkarılan kısmi veya tam protezler ile tedavi edilebilirken; implant uygulaması ile uygun bir ağızda sabit köprü protezleri ile hasta memnuniyeti en üst seviyeye taşınabilir.

İmplant Tedavisi          

İmplant tedavisine başlamadan önce hastanın filmleri ile çene kemiğinin kalitesi değerlendirilir. Sonrasında diş hekimi tarafından yapılacak implant türüne karar verilir. İmplantlar, farklı şekil ve boyutlarda üretildikleri için bu aşama oldukça önemlidir.

Gerekli steril koşullar sağlandıktan sonra; implantların takılacağı bölgedeki diş etleri, diş hekiminiz tarafından cerrahi operasyon ile açılır ve implantlar vidalanır. Takılan implantların üstü vidaları ile kapatılır ve açılan diş etleri dikilerek operasyon tamamlanır. Bu operasyonu takiben; 1 ila 3 ay arasında bekleme süresi vardır ve bu bekleme süresi değişiklik gösterebilmektedir.

İmplantlar takıldıktan sonra ilgili bölgelerde şişlik görülmesi normaldir. İlgili bölgeye dışarıdan aralıklı olarak buz uygulanması yapılmalıdır. Dikişler alınıncaya dek sert gıdaların, aşırı sıcak ya da aşırı soğuk gıdaların tüketilmemesi ve dikişli bölgeye baskı uygulanmaması konusunda dikkatli olunmalıdır. Ayrıca implantlar takıldıktan sonra tüketilen alkol ve sigara, iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilemektedir.

All-On-Four Uygulaması     

Tamamen dişsiz olan hastalarda, implant uygulamaları uzun süreli ve yüksek maliyetli olmaktadır. All-on-4 tedavisi, hiç dişi olmayan hastalarda sinüs kaldırma, kemik eklemesi için ileri cerrahi yapılması gereken durumları ortadan kaldırmak için uygulanan hızlı ve etkili tedavi yöntemidir.

All-on-4 tedavi; cerrahi operasyonla 4 -6 implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyonun uygulandığı bir tekniktir. Fonksiyon, estetik görüntü, konfor, konuşma dikkate alındığında hasta memnuniyetini sağlar.

Online Randevu Oluştur

    Randevu Hattı: +90 212 856 0800